Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na spodné menu | Prechod na obsah
Prechod na začiatok stránky

Výstava kvetín

Vážení spoluobčania !

Výstava kvetínSekulskí záhradkári takmer pravidelne zvyknú na jeseň poriadať výstavy ovocia, zeleniny a kvetov, ktoré majú všeobecne priaznivý ohlas. Nakoľko v mnohých príbytkoch, na terasách a v záhradkách nám obydlia spestrujú a spríjemňujú najrozličnšie črepníkové a trvalé kvetiny, rozhodol sa výbor ZO v splolupráci s pánom starostom obce Sekule v rámci sprievodných akcií sekulského jarmoku remeselníkov usporiadať v KD výstavu kvetín, na ktorú Vás srdečne pozývame.

Program výstavy kvetín :
- piatok 14 júna od 15. -do 21 hodiny vás prosíme, aby ste priniesli svoje exponáty do KD, kde budú zaradené do štyroch kategórií ako :
1. Črepníkové izbové kvetiny
2. Črepníkové terasové, balkónové a exterierové kvetiny
3. Orchidei
4 Rezané kvetiny vo vázach ako ruže, pivonky a iné

V sobotu 15. júna od 8. do 18. hodiny bude v sále KD výstava kvetín sprístupnená verejnosti
Od 12. -12:30 na hlavnej tribúne pri obecnom úrade odznie prednáška nestora slovenského ovocinárstva pána prof. Ivana Hričovského
Od 14.-15. hodiny budete mať možnosť v KD položiť pánu profesorovi otázky z oblast ovocinárstva, zakúpiť si jeho odborné publikácie ním podpísané.
O 15. hodine budú odvzdané hodnotné ceny podľa vyššie uvedených kategórií kvetín v poradí od 1.-5. cenu. Spolu tak bude odovzdaných 20 cien za exponáty podľa posúdenia odbornej poroty.
Počas celého dňa výstavy bude v KD poradenstvo k aktuálnej ochrane rastlín, budú predvedené feromónové lapače na odchyt obalovačov ovocia s odborným výkladom.
V pondelok 17. júna sa v dopoludňajších hodinách výstavy zúčastnia žiaci našej ZŠ. Od 12. do 15. hodiny sa vystavené exponáty vrátia majiteľom.

Organizátori sa tešia na vašu návštevu a veria, že sa prvej záhradkárskej výstavy kvetín v Sekuliach aktívne zúčastníte i prezentáciou Vašich nádherných kvetín, o ktoré sa doma s láskou staráte.


Posledná úprava: 04.06.2019

Späť na stránku s aktualitami